EURO 2012 POLSKA i UKRAINA
- Brak komentarzy
- Przeczytano: 3 418
NieznanaUkraina.pl / Artykuły, Euro2012 / EURO 2012 POLSKA i UKRAINA
STRESZCZENIE
Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, a oficjalnie UEFA EURO 2012 - są czternastym turniejem piłki nożnej o Mistrzostwo Europy. Zgodnie z oficjalnym regulaminem UEFA przeprowadzono konkurs oraz głosowanie, w których wygrała wspólna oferta Polski i Ukrainy. W Kijowie 14 grudnia 2009 roku oficjalnie zaprezentowano hasło turnieju, które brzmi: „Razem tworzymy przyszłość (ukr.) Творимо історію разом” oraz w tym samym dniu przedstawiono publiczności oficjalne logo! Latem 2012 roku, Ukraina i Polska przyjmą u siebie EURO 2012 !!!
Jeżeli szukasz czegoś podobnego, sprawdź POWIĄZANE WPISY na końcu tego artykułu.
KATEGORIA ARTYKUŁU: Artykuły, Euro2012 Kwiecień 21, 2011, 09:00
Zgodnie z planem, turniej odbędzie się w czterech polskich oraz czterech ukraińskich miastach.
Rozgrywka finałowa odbędzie się w Kijowie na stadionie Nacjonalnego Sportowego Kompleksu „Olimpijski” (ukr.) Національний спортивний комплекс „Олімпійський”.
W tabeli zestawiono dane odnośnie lokalizacji oraz charakterystyk technicznych stadionów w miastach przyjmujących („gospodarze”) Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012.
Wszystkie stadiony według planu posiadają jednakową nawierzchnię oraz wymiary boiska. Zróżnicowana jest natomiast planowana pojemność czyli maksymalna liczba widzów. obiektów. Największą liczbę miejsc osiągnie NSK „Olimpijski”, natomiast najmniejszą stadion we Lwowie, który nie posiada jeszcze nazwy.
Obecnie najnowocześniejszym obiektem piłkarskim w Europie Wschodniej jest wybudowany za środki znanego ukraińskiego biznesmena Rinata Leonidowicza Achmetowa (ukr. Рінат Леонідович Ахметов) – Stadion „Donbas Arena” (ukr.) Стадіон „Донбас Арена”. Budowa obiektu trwała zaledwie trzy lata. Jego uroczyste otwarcie odbyło się 29 sierpnia2009 roku. Jest to jedyny prywatny kompleks sportowy, który będzie przyjmować turniej w 2012 roku.
Donbas Arena
Otwarcie stadionu Dnipro
EURO 2012 jest doskonałą kampanią reklamową ! Sprzyja rozwojowi infrastruktury technicznej, drogowej, transportowej oraz turystycznej. Pozytywnie oddziałuje na postrzeganie przez gości państw organizatorów. Poprzez rozwój infrastruktury transportowej, a w tym rozbudową lotnisk oraz magistrali kolejowych, zwiększa się dostępność różnych obszarów państwa.
Modernizacji ulegają również przejścia graniczne. Przykładem może być rozbudowa międzynarodowego, drogowego przejścia granicznego Szeginie-Medyka, gdzie utworzono nowy pas dla ruchu pieszego i jednocześnie zwiększono przepustowość dla transportu drogowego !!!
Przybycie na EURO 2012, jest jeszcze jednym dodatkowym powodem odwiedzenia Ukrainy!
Ukraina czeka na Ciebie – SWITCH ON UKRAINE !!!
TAGI ARTYKUŁU
KOMENTARZE DO ARTYKUŁU
MOŻESZ ZAMIEŚCIĆ PIEWSZY KOMENTARZ
I ROZPOCZĄĆ CIEKAWĄ DYSKUSJĘ

O Stronie
NieznanaUkraina.pl
miłego czytania o Ukrainie, zachęcamy do aktywnego komentowania! O stronie
Komentarze
- Nadia napisał w SKELIWKA LUB FELSZTYN :
Cześć, nazywam się Nadia Śmietanka, wnuczka Józefa Śmietanki Szukam informacji o rodzinie mojego dziadka, erze miasta Felsztyn Polska. Był częścią… - Zbyszek napisał w CO MOŻNA PRZEWOZIĆ PRZEZ GRANICĘ UKRAINY? :
Witam chcę przewieźć z Polski na Ukrainę używany rowerek dziecięcy jako prezent jakie są przepisy i opłaty. - Wiber napisał w CO MOŻNA PRZEWOZIĆ PRZEZ GRANICĘ UKRAINY? :
Witam. Jadę z żoną do Lwowa swoim samochodem aby zwiedzić to miasto i przywieźć do Polski TANDYR (mini piec… - Kora napisał w DOJAZD DO TRUSKAWCA :
Ponawiam pytanie, bo rowniez interesuje mnie dojazd z LOTNISKA we Lwowie do Truskawca a tego brakowalo w powyzszej odpowiedzi.......chyba ze… - Krystyna napisał w DROHOBYCZ : WIELOKULTUROWE MIASTO :
W Drohobyczu przy ul. Truskawieckiej rezyduje Centrum Metodyczne Nauczania Języka Polskiego w gmachu dawnej restauracji pani Cielińskiej ( mojej cioci)… - Elżbieta napisał w NIEZNANA WIOSKA MAJDAN :
Zbieram wszelkie informacje o Majdanie. Mój dziadek Michał Barszczowski urodził się w Majdanie jako syn Jana Barszczowskiego i Anieli Rybotyckiej.… - Ania napisał w SAMBOR :
Moja Babcia przed wojną uczęszczała do liceum w Samborze. Nieraz wracała wspomnieniami do tamtych miejsc, chociaż nigdy już tam nie…
WYSZUKAJ
NA STRONIE
INFORMACJE
Zapisz się na nasz newsletter poprzez mail w serwisie FeedBurner
POPULARNE
Artykuły, które przeczytano najwięcej razyCO MOŻNA PRZEWOZIĆ PRZEZ ... : 143 092
SŁONINA UKRAIŃSKA: SAŁO Z... : 60 498
POCIĄGIEM PRZEZ UKRAINĘ: ... : 57 543
UKRAIŃSKIE PAPIEROSY I TY... : 50 222
JĘZYK UKRAIŃSKI i ALFABET : 45 506
2018: DNI WOLNE OD PRACY ... : 41 711
WYMIANA WALUT NA UKRAINIE : 36 296
SYMBOLE NARODOWE UKRAINY : 35 916
ZAKUP BILETÓW KOLEJOWYCH ... : 33 824
GRANICA POLSKO-UKRAIŃSKA : 27 021
PRZED PODRÓŻĄ : 26 837
TELEFONIA KOMÓRKOWA NA UK... : 26 480
PODRÓŻ PRZEZ MEDYKĘ : SZE... : 24 287
2017: DNI WOLNE OD PRACY ... : 22 901
ŚWIĘTA NA UKRAINIE : 22 165
Napisz komentarz