CO MOŻNA PRZEWOZIĆ PRZEZ GRANICĘ UKRAINY?

NieznanaUkraina.pl / Artykuły, Inne, Polecane / CO MOŻNA PRZEWOZIĆ PRZEZ GRANICĘ UKRAINY?


streszczenie STRESZCZENIE

Co można bez problemów przewieźć przez granicę Ukrainy? To pytanie warto zbadać przed podróżą na Ukrainę. Przebadaliśmy dokumenty urzędowe i podajemy państwu treściwą odpowiedź na to pytanie. generaly celnicy ukraina

Jeżeli szukasz czegoś podobnego, sprawdź POWIĄZANE WPISY na końcu tego artykułu.

KATEGORIA ARTYKUŁU: Artykuły, Inne, Polecane 10 lipca, 2012, 11:24

PRZEWÓZ PRZEZ GRANICĘ UKRAINY

Proszę zwrócić uwagę, że za ostatnie lata odbywają się ciągłe zmiany, dodatkowe ustawy do Kodeksu Podatkowego.

Zgodnie z kodeksami i ustawami Ukrainy przez Ukraińską granicę można przewozić bez opłaty cła i innych podatków (dla jednej osoby):

1. Artykuły spożywcze dla wykorzystania osobistego na łączną wartość 200Euro, przy czym każdego artykułu nie może być więcej niż 2kg, lub jedno niepodzielne opakowanie.
2. Rzeczy osobiste.  Regulacje co do tego co zalicza się do rzeczy osobistych są oddzielnym tematem. Jest to między innymi laptop, aparat fotograficzny, telefon, ubrania, kosmetyki. Wszystko w nie dużych ilościach.1. Artykuły spożywcze dla wykorzystania osobistego na łączną wartość 200Euro, przy czym każdego artykułu nie może być więcej niż 2kg, lub jedno niepodzielne opakowanie.

3. Towarów na łączną kwotę 500Euro ( waga  mniej niż 50 kg). Przesyłki do 150euro.  Jeżeli jest to granica powietrzna wtedy łączna wartość 1000 euro.

4. Alkohol. 5 litrów piwa, 2 litry wina, 1 litra napojów mocnych (>22%). Papierosów : 40 sztuk papierosów ( nie paczek) lub nie więcej niż 250 gramów. Jeżeli osoba która wwozi była poza granicami Ukrainy mniej niż 24 godziny, wtedy zostanie poproszona o opłatę cła.

5. Zwierząt. Potrzebne są wszyskie szczepienia oraz dokumenty.

6. Samochody. Zgodnie z nowym kodeksem. Jest to termin całego roku dla obcokrajowców. Jednak na granicy warto uszczególnić podczas wjazdu.

 

AKTY PRAWNE REGULUJĄCE PRZEWÓZ PRZEZ GRANICĘ UKRAINY

Kwestie przewozu towarów przez terytorium celne granicy Ukrainy regulują takie dokumenty i ustawy:

– KODEKS CELNY – Mytnyj Kodeks (Митний кодекс) –  zmiany ostanio dokonane w czerwcu. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/4495-17 (język ukraiński)

– Ustawa o ilościach wwożonych na celne terytorium Ukrainy artykułów spożywczych.  Постанова „Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання”. ustawa z maja 2012 roku

– artykuł 376 o  wwiezieniu wyrobów alkoholowych i tytoniowych, Ввезення на митну територію України громадянами алкогольних напоїв та тютюнових виробів,

– artykuł 375 o wwiezieniu zwierząt, Ввезення громадянами на митну територію України домашніх тварин,

– artykuł 374 o wwiezieniu (przesyłaniu ) towarów ,  Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України.

– artykuł 378 o ograniczeniach dla wwiezienia towarów przez granicę Ukrainy, Обмеження щодо ввезення громадянами товарів на митну територію України.

 

Być może coś zostało pominięte… w takim razie proszę o pisanie w komentarzach. Również może z kimś z państwa stała się nie przyjemność przcinając granicę z Ukrainą, możecie pomóc radą, proszę śmiało pisać!TAGI ARTYKUŁU


Komentarze KOMENTARZE DO ARTYKUŁU


DYSKUSJA JUŻ TRWA

DOCENIAMY TWÓJ KOMENTARZ

lilek napisał/ła, 26 listopada, 2012 , 11:33

Bardzo dziękuję za przydatne informację. Na święta wybieramy się do przyjaciół na Ukrainę, którzy pytają się o możliwość przywiezienia z Polski zmywarki . Czy nie jest to zabronione ? Niby wartość i waga są w dozwolonym przedziale . Bardzo liczę na podpowiedź.

  Jurij Czerniec napisał/ła, 26 listopada, 2012 , 11:53

  Witam! Tak powinno być wszystko w porządku.
  Według prawa absolutnie możecie to zrobić.
  Jedynie na co warto uważać to na nieuczciwych pracowników przejścia, mogą sobie życzyć kompensację jakąś.
  Wieziecie prezent, macie paragon, a suma mieści się w normie.
  Miłego wyjazdu na święta!

komareiros napisał/ła, 15 grudnia, 2012 , 17:43

Witam kupiłem stary samochód na ukrainie rok prod.1951 bez papierów chciał bym go przewiesc do Polski co mam zrobić.

  Jurij Czerniec napisał/ła, 15 grudnia, 2012 , 18:20

  Witam! ekspertem nie jestem, ale moje przypuszczenie jest takie, że w jakiś sposób to auto ma być ocenione jak brucht lub na części. w pierwszej kolejności warto zwrócić się do Polskiej Służby Celnej, czy oni pozwolą i na jakich warunkach wwieźć samochód bez papierów. Jako inna opcja można spróbować przewieźć ten samochód jako części samochodowe, a w Polsce i tak trzeba będzie realizować jakiegoś rodzaju rezerwację.

  Proszę dać znać później jak pan rozwiąże tę sprawę.

Tadek napisał/ła, 10 lutego, 2013 , 13:37

jaki jest koszt (cło) sprowadzenia laptopa o wartosci 6600 zl ? -z gory dziekuje 🙂

  Jurij Czerniec napisał/ła, 20 lutego, 2013 , 23:30

  Osobiście nie wiem. Z drugiej strony, nie koniecznie musi być cło jeżeli przedmiot jest jednostkowy i własny;)

Adam napisał/ła, 10 marca, 2013 , 12:40

Witam,
w ramach projektu transgranicznego fundujemy w jedym z miast na Ukrainie 5 sztuk stojaków rowerowych. Jak to jest z wwiezieniem takiego typu produktu na Ukrainę? Trzeba opłacać cło albo inne opłaty? jakie dokumenty zabrać do pokazania na granicy?
Wartość tych stojaków to 1200 zł, waga 25 kg. Zawozimy je prywatnym samochodem. Z góry dziękuję za pomoc.

  Jurij Czerniec napisał/ła, 11 marca, 2013 , 21:48

  Adam, 1200zł to mała kwota więc jak transportujecie to co najmniej w trzy osoby to podpadać to miało by pod normalny limit bez cła, zalecam jednak mieć jakieś potwiedzenie wartości, oraz dowiedzieć się oficjalnie czy niema żadnych ograniczeń (na zdrowy rozsądek nie powinno być). Mógłbym się dokładniej dowiedzieć, ale obiecać nie chcę, bo mam ostatnio za mało na to czasu, przy okazji będę pamiętać.
  Co do projektów transgranicznych, to zachęcam do kontaktu, może uda się nam nawiązać współpracę, aktualnie jestem w Drohobyczu, oraz mam przyjaciela w Radzie Miasta zajmującego się projektami międzynarodowymi.

ewa napisał/ła, 11 marca, 2013 , 19:06

Wygląda na to, że niechcący uprawiałam kontrabandę. Ale krymskie wino było tego warte 😉

  Jurij Czerniec napisał/ła, 11 marca, 2013 , 21:50

  Dla własnych potrzeb to żadna kontrabanda;) Wino krymskie i prawda może być dobre. Ja lubię Inkerman, a Pani wtedy jakie „przemyciła”

ewa napisał/ła, 12 marca, 2013 , 20:34

Hm, nie „jakie” a raczej „ile” 😉 Głownie były to wyroby Massandry i Nowego Świata: Czarny Doktor, Czerwony Pułkownik, Madera, Biełyj Muskat Krasnawa Kamnia (mój ulubiony!), Pinot Gris, parę ukraińskich koniaków i win musujących. W Mołdawii dorzuciliśmy kilka win z Cricovej ale, szczęśliwie dla nas, mołdawska celniczka stwierdziła, że wino to nie alkohol. I tej wersji zamierzam się trzymać!
http://www.eryniawtrasie.eu/4925
https://picasaweb.google.com/112958196308416510634/PrzezPuszteIPiwnice#5684448966391076322

Konrado napisał/ła, 25 marca, 2013 , 10:46

Witam! Ja chcialbym sie zapytac jak to jest z wysylka bagnetow czy magayznkow, slyszalem, ze nie mozna ich przesłać ale faktów nie moge ustalic. Z góry dziekuje za pomoc! 😉

  Jurij Czerniec napisał/ła, 3 kwietnia, 2013 , 10:03

  Konrado witam! tu trzeba się zagłębić w akty prawne, na broń jest 100% ograniczenie i musi być jakiegoś rodzaju zezwolenie. Może ktoś miał z tym doświadczenie?

Don napisał/ła, 28 marca, 2013 , 11:02

Witam
A jak wygląda sprawa ze sprzedażą auta na ukrainie? Wiem że można sprzedać golfa czy też jakiegoś fiata w dobrych pieniądzach.Czego będę potrzebował żeby przejechać nim spokojnie przez granicę i wrócić już czymś innym.

  Jurij Czerniec napisał/ła, 3 kwietnia, 2013 , 10:07

  Witam! No za dobre pieniądze za starego golfa na polskich numerach to tylko głupiec zapłaci:) takie auto może być sprzedane raczej na części, więcej pożytku nie będzie. Jeżeli chodzi o te trochę lepsze auta to są pewne rozwiązania.
  A warunkiem przekroczenia autem starym czy nowym są te same.

OlaS napisał/ła, 3 kwietnia, 2013 , 10:00

Witam, wybieramy się z mężem i 2 dzieci na Krym na początku maja, pod namiot. Jedziemy ze znajomą Ukrainką. Czy pogoda na początku maja na Krymie będzie faktycznie sprzyjać nocowaniu w namiocie? Pozdrawiam!

  Jurij Czerniec napisał/ła, 3 kwietnia, 2013 , 10:16

  Witam! trochę pytanie nie w temacie artykułu. Jednak jeżeli chodzi o Krym w maju, to za ciepły nie jest, szczególnie w tym roku będzie dosyć chłodno. Byłem 2 lata temu, kiedy to o miesiąc później przyszło lato, byłem pod koniec maja, to pod namotem było ok, ale ogólnie nie ciepło. Warto jednak być w tym okresie, bo jest na Krymie pięknie, ładnie i spokojnie! Pozdrawiam

OlaS napisał/ła, 3 kwietnia, 2013 , 19:38

Faktycznie 🙂 pytanie nie w temacie artykułu, ale nasunęło mi się zaraz po tym, jak zastanawiałam się, co warto wziąć z Polski do jedzenia, a czym sobie głowy nie zawracać. Artykuł i Państwa komentarze odpowiedziały na moje niepostawione tu pytanie.
W każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Janusz napisał/ła, 9 kwietnia, 2013 , 10:25

Witam! Jade w koncu kwietnia do Ukrainy, chce wziac miedzy innymi uzywany telewizor plazmowy ma okolo 4 lat w prezencie dla znajomych, ale rachunku juz nie mam, jak myslicie, moga sie na Granicy do czegos doczepic? Bede z narzeczona Polka i z pieskiem, razem mieszkamy w niemczech i auto bedzie na niemieckich blachach. Za wszelkie rady wielkie dzieki. Pozdrawiam

Jurij Czerniec napisał/ła, 9 kwietnia, 2013 , 11:08

Januszu witam!
Po pierwsze sprzęt jest używany,
po drugie jednostkowy,
po trzecie jedziecie we dwójkę ( z pieskiem we trójkę – na psa zabierzcie wszystko z dokumentów co jest+ szczepienia!;)
Możecie być spokojni, jak ktoś będzie się czepiać to wyłącznie zarobkowo. Czemu spokojnie trzeba mówić nie.

Janusz napisał/ła, 9 kwietnia, 2013 , 13:05

Witam Jurij.
Bylem ostatni raz w Ukrainie 5 lat temu, wiadomo mi jest tez, ze po ludzku mozna sie tez wszedzie dogadac, tych pare zlotych mi nie szkoda. Dziekuje bardzo za odpowiedz. Oczywiscie ze zalatwiamy na psa od weterynarza te potwierdzenie, ze jest zdrowy, no i na auto tez Dowjerenost zalatwiam, bo nie jest na mnie zarejestrowane. Mysle ze wszystko bedzie dobrze. Wkoncu jestesmy ze soba bardzo spokrewnionymi Narodami. Pozdrawiam Serdecznie

wacek napisał/ła, 14 kwietnia, 2013 , 19:50

Jakie formalności trzeba spełnić by wwieść nową drukarkę na Ukrainę. Ma to być preznt dla przedszkola. Proszę o szybką odpowidź

  Jurij Czerniec napisał/ła, 14 kwietnia, 2013 , 21:29

  Drukarka to drobny sprzęt , jej wartość to do 1000 zł. Warto mieć jak zawsze dokument, jakiś kwit gdzie jest wartość.

sebastian napisał/ła, 15 kwietnia, 2013 , 21:44

witam chciałbym z ukrainy przewieśc czesci do samochodu co trzeba posiadać za papiery czy jakie pozwoleni

  Jurij Czerniec napisał/ła, 17 kwietnia, 2013 , 16:32

  Sebastianie, bardzo niekonkretne pytanie. jeżeli drobne części to nic, może jakiś dowód zakupu.

Adam napisał/ła, 20 kwietnia, 2013 , 13:28

Czy można przewieźć sadzonki drzew owocowych do ogródka, mam znajomego na Ukrainie, Jadę do niego za kilka dni i cfhcę mu zabrać kilkanaście sztuk

  Jurij Czerniec napisał/ła, 20 kwietnia, 2013 , 13:35

  Adamie witam! Osobiście kiedyś przewoziłem kilka sztuk (ok 3-4) i było ok. Powinno być wszystko Ok. Jak coś to proszę mówić jak jest, że to sadzonki dla przyjaciela

Adam Jabłoński napisał/ła, 20 kwietnia, 2013 , 13:53

Witam. Jadę wkrótce na Ukrainę. Znajomy poprosił mnie żebym mu przywiózł sadzonki drzew owocowych do ogrodu. Czy mogę wwieźć na Ukrainę kilkanaście sztuk bez problemów?

Wioletta napisał/ła, 26 kwietnia, 2013 , 11:46

Witam,
Zastanawia mnie dlaczego firmy transportowe nie chcą przewieść 4 pralek automatycznych z Polski do Kijowa. Czy jest w tym jakaś zawiłość prawna ? Przy exporcie lub przy imporcie ? Dowiedziałam się że są ograniczone wymiary chyba do 40 cm na palecie. Proszę o pomoc.

  Jurij Czerniec napisał/ła, 26 kwietnia, 2013 , 15:11

  Witam!
  Jeżeli to firma transportowa i załatwia wszystko legalnie, tj. płaci się cło i wszystkie podatki za przewożony towar to wszystko ma być ok.
  Dlaczego nie chcą? Bo albo za dużo spraw z załatwianiem. A jeżeli jest to przewożone „prywatnie” to absolutnie nie bo to się nie kalkuluję przewoźnikom z pewnych przyczyn.
  W bądź jakim razie, podatki niwelują bądź jaką różnicę w cenie. Z czystej więc ciekawości jaki jest cel wysyłki tych pralek?

Jurek napisał/ła, 28 kwietnia, 2013 , 08:37

Witam. marzy mi sie kupno motocykla na Ukrainie. Jakie dokumenty i na co musze byc przygotowany by moglbym taki motocykl przewiezsc i w polsce zarejestrowac. Zgory bardzo dziekuje za odpowiedz i porade
Jurek

  Jurij Czerniec napisał/ła, 17 maja, 2013 , 19:05

  Jurku to dość nieznana dla mnie sprawa. Ta sprawa może wyglądać tak samo jak sprowadzanie samochodów i motorów z USA. Dlatego warto najpierw szukać inwormacji w polskim Urzędzie Celnym

Madzia napisał/ła, 17 maja, 2013 , 13:01

cześć 🙂
Ja mam takie pytanie, bo jedziemy większą ilością osób na Ukrainę i chcemy zabrać nasze jedzenie.. Postaramy się żeby wyszło tak, żeby nie było tego więcej jak 2kg/os. ale czy może nas spotkać jakiś problem? Zakładamy, że jedziemy autobusem, czy mam informować że wieziemy jedzenie??

  Jurij Czerniec napisał/ła, 17 maja, 2013 , 14:53

  Madzia, możecie być spokojni, ograniczenia są rozmyte, jeżeli nie robicie przemytu to wszystko będzie spokojnie:) Informować niema potrzeby. Gdzie podróżujecie?

Paula napisał/ła, 17 maja, 2013 , 15:05

My też jedziemy na ćwiczenia terenowe do Lwowa i nie przyszło nam do głowy. że mogą być jakieś limity na przewożone z Polski jedzenie;)

  Jurij Czerniec napisał/ła, 17 maja, 2013 , 17:18

  Paula, nie byłoby limitów – przemyt by szalał. Ilości w zdrowym rozsądku zawsze będą ok;)
  Udanego wyjazdu do Lwowa

Madzia napisał/ła, 20 maja, 2013 , 09:05

Jurij, mamy napisany taki projekt i dostaliśmy dofinansowanie z FIO, jedziemy do Stanisławowa na kilka dni a potem do Bołszowiec (koło Halicza) i tam pomagamy przy Franciszkańskim Spotkaniu Młodych, może uda się zahaczyć też „bardziej” o Kresy.

  Jurij Czerniec napisał/ła, 22 maja, 2013 , 22:25

  Madziu, zapraszam jeżeli się uda do Drohobycza, myślę że jak mi się uda to mogę zrobić krótkie oprowadzenie, w tym do izby pamięci Brunona Schulza. Drogi ze Stanisławowa słyszałem że niema w tym momencie:(

Madzia napisał/ła, 21 maja, 2013 , 11:53

Mam jeszcze pytanie o rzeczy typu miotły, mopy, płyny jeżeli chcemy je przewieź na Ukrainę.. Wystarczy jakiś paragon potwierdzający wartośc niższą jak 500 EURO? Czy mam przygotowac jakieś inne dokumenty? Jakieś zaświdczenie od władz tamtejszych że jedziemy do pomocy?

  Jurij Czerniec napisał/ła, 22 maja, 2013 , 22:27

  Dokument od władz jak najbardziej! wystarczy jakiś list oficjalny, że pomagacie w konkretnej sprawie i zapraszają was na takie i takie dni.

Michal napisał/ła, 25 maja, 2013 , 09:02

Witam, jak wyglada sytuacja z przewiezieniem samochodu dostawczego pelnego czesci do innych samochodow ?
Placi sie clo czy cos ?
Czy lepiej moze przekraczac granice calymi autami?

  Jurij Czerniec napisał/ła, 28 maja, 2013 , 15:53

  Dosyć skomplikowane pytanie. Pełen smochód części samochodowych to wysoka wartość, a zatem i cło i być może, a nawet napewno dokumenty eksportowe.
  Jeżeli całe auto to musi zapewne wrócić z powrotem, lub być opłacone cło, jako trzecia opcja być może można ich dać na złom. Ale myśle że sprawę trzeba badać dokładnie.

Svarok napisał/ła, 25 maja, 2013 , 17:15

Witaj Jurij,
Zostalismy zaproszeni do poprowadzenia seminarium na temat budownictwa ekologicznego. Chcemy wziac z soba narzedzia i probki materialow ktorych wartosc jest wyzsza niz 1000 euro. Jada 2 os. dorosle i 3 dzieci. Mozna cos takiego przewiezc bez cla?
Z gory bardzo dziekujemy.

Piotr i Audrey

  Jurij Czerniec napisał/ła, 28 maja, 2013 , 16:04

  Witam Piotrze i Audrey!
  Jeżeli jest tego dużo to nie wiem jak najlepiej to zrobić.
  Weźcie ze sobą zaproszenie koniecznie oficjalne i z pieczątkami.
  Najlepiej zabrać wszystkie narzędzia i materiały w małych ilościach, najlepiej jak narzędzia będą używane – głównie jak rzecz jest używana jest traktowana w większości przypadków nie jako towar.
  Ewentualnie, ale tu nie jestem pewien-powinna istnieć możliwość tymczasowego wwziezienia wszystkiego pod rygorem przekroczenia z tym spowrotem ( wnosi się wtedy równoważność podatku – jest taka możliwość z samochodami). Na wszelki przypadek warto mieć kwotę około 20% wartości ponad te 1000euro.
  Pamiętajcie że wartość rzeczy znacie tylko wy, czasem ludzie nie wtajemniczeni nie mają o tym pojęcia, można myśleć że coś kosztuje 200 zł.
  Dajcie potem znać co i jak wyszło.

Karolina napisał/ła, 28 maja, 2013 , 15:25

Dzień dobry. Wyjeżdżam na Ukrainę i chciałabym kupić sobie złoty pierścionek. Wiadomo może ile gram złota można przewieźć z Ukrainy do Polski, bądź ile pierścionków? Proszę o szybką odpowiedź.

Mateusz napisał/ła, 12 czerwca, 2013 , 09:24

Witam, mam samochód bez żadnych dokumentów sprowadzony z niemiec bez blach bez niczego. Ukrainiec chce go zakupic , co potrzeba by przewieźć go przez granice?

cal napisał/ła, 25 lipca, 2013 , 10:25

……szczęście

anna tyczyńska napisał/ła, 2 sierpnia, 2013 , 12:47

przegladam strony nieznanej ukrainy, bo wybieram się na 10 dni na zach ukrainę. wyjazd jutro, a tymczasem zaczęłam zastanawiac się czy nie potrzebuję międzynarodowego prawa jazdy????
bardzo prosze o odpowiedz 🙂

juuulek napisał/ła, 13 sierpnia, 2013 , 14:21

od razu odpowiem na powyższe: międzynarodowe prawo jazdy na Ukrainie JEST potrzebne – przykro mi – choć słyszałem, że wyrobienie go skomplikowane nie jest
ja mam inne dwa pytania: jak się sprawa ma z ubezpieczeniem (bardziej mnie interesuje to samochodu)?
oraz cel, w którym piszę ten komentarz:
czy podane ilości liczą się łącznie? tzn. czy mogę przewieźć jednocześnie zarówno np. 2 litry wina i 1 l wódki, czy może będzie trzeba wybrać (albo albo)?

Madzia napisał/ła, 14 sierpnia, 2013 , 11:26

Ja moge odpowiedzieć na pytanie dotyczace alkoholu.
Możesz przewieźć zarówno 5 litrów piwa, 2 litry wina, 1 litra napojów mocnych, nie musisz wybierać jednego rodzaju.

barbara napisał/ła, 16 sierpnia, 2013 , 06:51

Międzynarodowe prawo jazdy? Nie straszcie. To z unijnym logiem z PL w środku nie wystarczy? PILNE!

  Jurij Czerniec napisał/ła, 16 sierpnia, 2013 , 18:25

  Powinno wystarczyć. Raczej się nie zgodzę że trzeba jakieś specjalne prawo jazdy. Polskie wystarcza absolutnie. W Polsce ukraińskie są ważne.

barbara napisał/ła, 16 sierpnia, 2013 , 06:57

Jeszcze jedno. Jesteśmy w Rosji. Zamierzamy wracać do Polski przez Ukrainę (wjechaliśmy przez Łotwę). Jest jakaś różnica? Hmm, litr alkoholu na głowę. Czy można na trzy osoby przewieźć cztery butelki koniaku po 0,75 l? Wyjdzie litr na głowę. Dziękuję i Pozdrawiam

Mariusz napisał/ła, 19 sierpnia, 2013 , 13:41

Witam.Wybieram sie na ukraine do znajomych,chciałbym zabrac ze sobą polskie piwo i wódke.Ile mogę ze sobą alkocholu zabrac?

Jurij Czerniec napisał/ła, 19 sierpnia, 2013 , 14:53

Mam wrażenie że Mariuszu nie przeczytałeś artykułu, wszystko wyraźnie jest napisane w dwóch zdaniach.

Mirek napisał/ła, 19 sierpnia, 2013 , 17:28

Witam serdecznie. Jutro wyjeżdżam wraz trzema osobami z fundacji (dwie to osoby niepełnosprawne) na zaproszenie na 1 Międzynarodowy Festiwal Piosenki Młodzieży ze Specjalnymi Potrzebami „Ja wierzę” do Żytomierza. Jedziemy fundacyjnym samochodem – mam w związku z tym pytanie: czy w przypadku tłoku na granicy możemy być potraktowani wyjątkowo i przekroczyć granicę poza kolejką? Pozdrawiam z Ciechocinka

  Jurij Czerniec napisał/ła, 20 sierpnia, 2013 , 20:26

  Niestety nic na 100%, jestem niestety zrażony pracownikami po obu stronach granicy, mam nadzieję że lepszych przypadków jest więcej. W badź jakim razie warto wyjaśnić sytuację, myślę że się uda. Powodzenia z wyjazdem!

comet napisał/ła, 21 sierpnia, 2013 , 12:27

Jadę za tydzień na Ukrainę. Wracając będzie ze mną jechał obywatel Ukrainy z wizą do Polski. Chcemy zabrać jego telewizor, 32 cale, używany, kupiony rok temu. Czy zapłacimy cło czy będzie w ramach towaru do 300 euro bez cła? Potrzebujemy coś na niego (rachunek?)?

  Jurij Czerniec napisał/ła, 25 sierpnia, 2013 , 10:05

  Witam! jeżeli jest to rzecz używana to ma być ok! Telewizor chcecie przywieźć na Ukrainę czy do Polski? Dokument – rachunek zawsze dobrze mieć.

comet napisał/ła, 26 sierpnia, 2013 , 08:55

Telewizor i (okazało się) drukarkę będziemy wwozić z Ukrainy do Polski. Trzeba coś deklarować na granicy?

Adam napisał/ła, 14 września, 2013 , 11:18

Witam,
Jadę wkrótce z kolegą na Ukrainę i chcę dać znajomym 2 swoje używane telewizory. Nie mam na nie niestety paragonów, bo mają już kilka lat, ale są dobre – nie chcę ich wyrzucać. Razem są może warte ze 100-150 euro. Czy celnicy ukraińscy mogą ode mnie żądać wniesienia jakichś opłat dodatkowych?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

ania napisał/ła, 19 września, 2013 , 12:25

witam a od kiedy norma na papierosy na osobe wynosi 200 szt jezdze bardzo czesto i norma to 40 szt na osobe prosze o odpowiedz moze cos sie zmieniło a my nie wiemy i dalej te 2 paczuszki wozimy:(

  Jurij Czerniec napisał/ła, 27 września, 2013 , 15:02

  Aniu dziękuję – to była stara informacja – zchowała się przed oczami;) norma to faktycznie 2 paczki

łukasz napisał/ła, 27 września, 2013 , 00:29

witam serdecznie!znalazłem na ukraińskim allegro piękne poroże łosia – chciałbym odebrać je i i przywieźć osobiscie do Polski. jakie warunki musze spełnić aby wszystko poszło pomyślnie? dziekuje pozdrawiam

  Jurij Czerniec napisał/ła, 27 września, 2013 , 15:04

  Nie miałem styczności z tym. Myślę że musi to być w pierwszej kolejności z legalnego polowania poroże łosia + dokumenty na kupno.

izabela napisał/ła, 17 października, 2013 , 10:48

Witam, czy jest jakiś portal w języku polskim o prawie obowiązującym na Ukrainie? Chciałabym się dowiedzieć ile może wynieść cło za przewiezienie używanych maszyn produkcyjnych:np. obrabiarki( wielkogabarytowe).Myślę nad przewiezieniem ich przez granicę i rozpoczęciem tam produkcji( gdyż stal jest tam tańsza )i przewożeniem gotowych produktów do Polski. Nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat. Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź.

Rafal napisał/ła, 18 października, 2013 , 18:48

Witam,

Chciałem przywieść z Ukrainy do Polski samochód z 1954roku. Oczywięcie będe mieć umowę kupna-sprzedaży w dwóch językach (Polsko-Ukraińskim). Czy ze strony Ukraińskiej bedą jakieś problemy? Cło, akcyza i Vat będzie opłacane wg obowiązujących przepisów w Polsce.

Ma ktoś jaką wiedze na ten temat ? z góry dziękuje za pomoc

SławekK napisał/ła, 21 października, 2013 , 18:37

Witam
Chcemy jechac na Ukrainę do zaprzyjaźnionej gminy i zawieźć
im 5 uzywanych komputerów stacjonarnych. Czy musimy wypełniać jakieś deklaracje i opłacić cło.
Prosze o podpowiedź.

  Jurij Czerniec napisał/ła, 24 października, 2013 , 18:13

  Witam Sławku! Najlepiej jak będziecie mieli jakiś dokument potwierdzający ten fakt darowizny, ważne jaka jest wartość tych komputerów i ile osób jedzie.

alibaba napisał/ła, 25 października, 2013 , 01:27

Mam na ukrainie znajomego który ma części do starych aut którę chciał bym przywieźć do polski. Min czesci silnikowe oraz felgi alu.
Jak wygląda cło jeśli chodzi o używane części do aut?

Karol napisał/ła, 12 listopada, 2013 , 12:58

Witam. Mam pytanie o produkty spożywcze. Chciałbym sobie przywieźć troche masy krówkowej, ok.20 słoików, keczupów, chałw. Czy można w takiej ilości czy lepiej nie?

kondzik napisał/ła, 18 listopada, 2013 , 18:56

witam mieszkam na ukrainie i interesuje mnie przewiesc domek holenderski z polski na ua nie wiecie jakie papiery sa potrzebne z góry dzięki

ela.chello. napisał/ła, 22 listopada, 2013 , 18:22

Witaj Jurij. Wiosna chciałabym wybrac z mezem własnym srodkiem lokomocji do sanatorium do Truskawca.Nie wiem jakie kroki poczynic. Jak to zorganizowac. Czy mozesz mnie pouczyc od czego zaczac?

Jurij Czerniec napisał/ła, 24 listopada, 2013 , 17:01

Witam Ela!
Trzeba się zorientować do jakiego sanatorium chcecie pojechać, zarezerwować tam noclegi i leczenie. no i raczej to wszystko, zatankować samochód, wziąć paszporty i pieniądze i ruszyć w drogę, najlepiej przez Lwów, a potem Stryj i Truskawiec.
Jak będzie potrzebna rezerwacja sanatorium to mam tu kontakty.
Pozdrawiam

Andrzej napisał/ła, 29 listopada, 2013 , 09:33

Witam,
prowadzę firmę produkcyjno-handlową. Chciałbym rozszerzyc zasięg mojej firmy o terytorium Ukrainy. W urzędach nie orientowałem się jeszcze nic. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów jest w stanie przybliżyc temat jak wygląda oclenie produktów, jakie to są stawki, od czego zależne? Ewentualnie gdzie można szukac takich informacji?

korniszon napisał/ła, 2 grudnia, 2013 , 19:56

Witam
Jak to jest z tym alkoholem?Wybieram się do Gruzji latem (lot z Ukrainy, powrót też tam) jeśli dobrze zrozumiałem samolotem moge zabrać tylko 1 litr mocnego alkoholu?(wódka, koniak)Pozdrawiam

Robert napisał/ła, 4 grudnia, 2013 , 20:24

Witaj Jurij!
Widzę, że szeroko prowadzisz tego bloga, mam pytanie, czy masz jakieś namiary na firmę, która jest poważna i rekrutuje pracowników do Polski. Praca całoroczna z możliwośćią przedłużenia wizy, (gastronomia) szczegóły na mailaPozdrawiam

Coraliina napisał/ła, 12 grudnia, 2013 , 00:02

Czy jest jakieś prawo które ogranicza przewóz perfum z Ukrainy do 2 sztuk ?

tomi napisał/ła, 18 grudnia, 2013 , 23:44

witam ja mam takie pytanko za parę dni wyjeżdżamy na Ukrainę na Święta znajoma pochodzenia ukraińskiego chciała by zawieść synowi spawarkę o wartości 2550zł. i wadze 25kg czy to się uda przewieźć czy trzeba będzię płacic cło jedziemy samochodem na polskich tablicach piszę o tym ponieważ wiem że jadąc autokarem ukraińskim nie było by problemu to przewieźć , z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Jurij Czerniec napisał/ła, 22 grudnia, 2013 , 21:58

do Korniszon: 1 litr – 100% . czasem na przeloty są większe możliwości więc to trzeba sprawdzić. Wiem, że drogą powietrzną można wwozić rzeczy na większą sumę.

do Robert – skontaktowałem się na maila.

do Karolina – w tej kwestii nie jest mi to znane, nigdy się nie spotkałem z takim ograniczeniem – niestety czasu nie mam żeby czytać w dokumentach. Ale na moje wyczucie można spokojnie przywieźć na prezenty kilka sztuk.

do Tomi – Co do różnic między autokarem i samochodem nic mi nie wiadomo. 2000 zl to blisko 500Euro więc mieści się w normie. Przypominam jezeli jest to „używany” sprzęt jego cena nominalna naturalnie jest niższa.

PAWELEK napisał/ła, 2 lutego, 2014 , 19:34

Mam pytanie. Może ktoś wie czy można przywieźć z Ukrainy do Polski metale kolorowe(miedź itp).

wojtalawujo napisał/ła, 3 lutego, 2014 , 09:15

Witam. Mam pytanko. Ile alkoholu wysokoprocentowego i ile tytoniu może przewieść jedna osoba przez granice?

Sebastian napisał/ła, 3 lutego, 2014 , 09:57

Drogi Jurij

Zamierzam przewieźć TV o wartości niecałe 300 Euro i wadze ok 10 kg w prezencie na urodziny. Proszę o potwierdzenie czy mieści się to w normach o których wspominasz i w tresci artykułu i jest to aktualne.

pozdrawiam

Sebastian napisał/ła, 3 lutego, 2014 , 10:04

W dokumentach źródłowych nie znalałem nigdzie kwoty 500 EUR tylko 200 EUR. Proszę podaj link do dokumentu jeśli potwierdzasz że jest to kwota 500 EUR

PAWELEK napisał/ła, 3 lutego, 2014 , 12:54

Mam pytanie. Czy może ktoś wie czy można z Ukrainy przywieźć miedź lub inne metale kolorowe?

Marlena napisał/ła, 9 lutego, 2014 , 13:04

Witam,
zamierzam zakupić zegarki na Ukrainie o wartości łącznej (kolekcjonerskiej) ok. 700 zł. Płatność zostanie dokonana bezpośrednio do osoby fizycznej. Czy mam się liczyć z jakimś cłem albo VATem? Czy rozdzielenie tego na 2 paczki może coś zmienić?
Czy nadawca ma wpisywać wartość faktyczną?
z góry dziękuję za pomoc

Petro napisał/ła, 28 lutego, 2014 , 12:26

Mam takie pytanie,ile kosztuje clo na wodke??z Ukrainy do Polski??z gory dzienkuje,

Sebastian napisał/ła, 1 marca, 2014 , 10:46

Witam mam pytanko czy mogę przynieść z Ukrainy do polski opryski np score środek grzybobojczy nie toksyczny jak mogę to w jakich ilościach i czy potrzebuje uprawnienia lub jakieś inne dokumenty z góry dziękuję

Jeshup napisał/ła, 2 marca, 2014 , 01:13

Witam. Czy ktoś się oriętuje czy przywóz traktorka jednoosiowego takiego „Dzika” trzeba oclić? Wartość jego ok 5tyś. zł. Jest to maszyna rolnicza chyba, ale proszę o pomoc.

innula napisał/ła, 7 kwietnia, 2014 , 15:06

dzień dobry jak mogę przewieżć większą iliśc chalwy zUkrainy dla domu dziecka w polsce?

Bartek napisał/ła, 19 kwietnia, 2014 , 20:14

Witam
Świadczę usługi serwisowe. Mam zlecenie do naprawy maszyny na terenie Ukrainy. Mam problem. Muszę przewieźć narzędzia których wartość przekracza wielokrotnie 1000 EUR i jest tego na samochodzie ok 700kg. Czy w jakiś inny sposób niż karnet ATA mogę wwieźć i wrócić z niezbędnym sprzętem.
Z góry Wielkie Dzięki

Natalia napisał/ła, 24 kwietnia, 2014 , 08:00

Czy z Ukrainy mogę sobie przywieźć rosliny do domu? Dla siebie, nie na handel, ale będzie tego kilkadziesiąt lub nieco więcej szczepek. Jak to mogę zrobić? Lepiej wracaż z Ukrainy wtedy pociągiem czy autobusem?

Kola napisał/ła, 1 czerwca, 2014 , 06:38

Jurij sprawdź proszę jakie są możliwości wywiezienia z Ukrainy dobytku. Tak , tak nie pomyliłem się , moja przyjaciółka Inna chce się do mnie przeprowadzić .
Ma zamiar zabrać ze sobą , odzież , sprzęt elektroniczny, część wyposażenia gospodarstwa domowego, itp. sporo tego będzie. Wszystko już używała, nic nie jest zupełnie nowe, czy jest jakiś przepis tzw. ,,przesiedleńczy,, , czy mają tu zastosowanie te same przepisy o 50 kg. i 500 euro?. Bo jeśli tak to nawet swojej całej odzieży nie będzie mogła zapakować do auta.

Jarek napisał/ła, 20 czerwca, 2014 , 06:03

Witam
Czy Pan(?) jeszcze prowadzi to forum, bo mam zapytanie w sprawie prezentu dla przyjaciela z Drohobycza. Czy prezentem tym może być używany telefon komórkowy? Jeśli tak, to czy podczas wysyłki są potrzebne jakieś dodatkowe formalności? Proszę o odpowiedź (sprawa pilna). Zgóry dziękuję.

  Jurij Czerniec napisał/ła, 20 czerwca, 2014 , 13:01

  Witam!
  @Jarek: Tak bez problemu, jezeli wysylka zagraniczna, to nie powinna przekraczać wartość około 200 EUR( w ostanich miesiącach zaszły zmiany i ta kwota była wyższa ).
  Jeżeli wieźć przy sobie to tymbardziej bez znaczenia.
  @Piotr: 500 gramów sztabek, monet złota można wwozić/wywozić maksymalnie

Piotr Mydłowicz napisał/ła, 20 czerwca, 2014 , 06:43

Witam.Chciałbym przywiezć z Ukrainy trochę wyrobów ze złota. Czy są jakieś limity ilościowe?

Piotr Mydłowicz napisał/ła, 20 czerwca, 2014 , 15:34

Witam.Czy 500 gram limitu dotyczy również złotego złomu?

AAga napisał/ła, 17 lipca, 2014 , 17:03

Witam, wybieram się jutro na Ukrainę i chciałabym się dowiedzieć czy mogę wwieźć ze sobą dwa telefony komórkowe które używam i toster (oczywiście używany)

  Jurij Czerniec napisał/ła, 19 lipca, 2014 , 07:55

  Tak jak najbardziej wszystko ok! Moga byc tylko problem jezeli wlozyc telefony do tosteru;)

Kati napisał/ła, 28 lipca, 2014 , 13:08

Witam, rok temu na Ukrainie kupowałam perfumy i był limit, jedna osoba mogła przewieźć 2 buteleczki perfum.
I tu mam pytanie, czy w tej kwestii coś sie zmieniło? Czy obecnie można robić zakupy w przygranicznych sklepach?
Pozdrawiam.

Klara napisał/ła, 13 sierpnia, 2014 , 20:20

Niedługo będę przejeżdżać przez Ukrainę w celu dotarcia do Bułgarii. Zabieram ze sobą dużo rzeczy osobistych, w tym sprzęt elektroniczny plus używane opony zimowe, ponieważ do Polski wrócę dopiero pod koniec grudnia. Czy mogę ustawić się na zielonym pasie?

Pawel Bienkowski napisał/ła, 15 sierpnia, 2014 , 13:00

Dzien dobry!

Interesuje mnie zagadnienie przewozu starej Wolgi GAZ 21 (majacek ok. 55 lat). Mam okazje kupic okazyjnie za niewielkie pieniadze. Kto orientuje sie, jakie warunki trzeba spelnic, aby bezpiecznie i w miare sprawnie przewiezc taki samochod przez ukrainska granice. Czytam po ukrainsku, ale chcialbym kilka praktycznych rad, bo wiem z doswiadczenia, ze czasem zyciowa praktyka mija sie z paragrafami… Pozdrawiam!

witek napisał/ła, 23 sierpnia, 2014 , 10:14

Witam. Wybieram się na Ukrainę i chciałem zapytać czy przez piesze przejście graniczne mogę bez problemu przenieść kwiat doniczkowy – „Storczyka” jako prezent dla rodziny? Czy zostanie on zatrzymany?

kasiasz napisał/ła, 9 września, 2014 , 11:41

Witam, chciałabym zamówić przez internet ubrania z Ukrainy. 2 sukienki, może torebkę i kurtkę. Nie powinno kosztować to więcej niż 1000 hrywien. Proszę o pomoc. Jak jest z dostawami z Ukrainy? Czy taka paczka może być zatrzymana na granicy? czy mogę mieć jakieś problemy?

  Jurij Czerniec napisał/ła, 9 września, 2014 , 12:41

  kasiasz: tak bezporblemowo. tylko że sklepy na Ukrainie nie za bardzo wysyłką za granicę się zajmują, wieć to trzeba z nimi uzgodnić
  witek: wszystko będzie ok z doniczką

Piotr napisał/ła, 1 października, 2014 , 12:11

W sierpniu 2014 roku przekraczaliśmy w Bieszczadach granicę. Wracaliśmy z Bułgarii przez Ukrainę (zwiedzanie). Mieliśmy ze sobą papierosy z akcyzą bułgarską (4 paczki) oraz po 4 paczki więcej na 1 osobę z akcyzą Ukraińską (nie doczytaliśmy przepisów myśleliśmy że można 10 paczek). Przez polskie służby celne zostaliśmy potraktowani jak przestępcy. pisze to aby przestrzec osoby które myślą że coś się da więcej przewieź. Z drugiej strony chciałbym spostrzec iż jest dyskryminacja osób poruszających się samochodem względem tych co latają samolotami (można 10 paczek) – to dyskryminacja.Pozdrawiam

Robert napisał/ła, 4 listopada, 2014 , 11:57

Czy można z Ukrainy przewieźć przez granicę rośliny (ukorzenione i nie ukorzenione szczepki egzotycznych roślin doniczkowych) w ilości max 20szt.? Czy potrzebne są świadectwa, opisy roślin?

Andrej napisał/ła, 16 listopada, 2014 , 23:57

Potrzebuje porady co do wywozu z ua naturalnych kosmetykow, oleji(np rokitnik),ziol i tzw suplementow diety itp. Chcemy jechac autem we dwojke ale znajomi (o podobnych upodobaniach)chetnie zostaliby „obdarowani” rowniez..co nie kryje obnizy koszt ekskursji. Czy sa jakies osobne normy/traktowanie ? czy Euro 500 i ok?
Dzieki

aga napisał/ła, 7 grudnia, 2014 , 13:25

Witam, chciałabym podać znajomym na Ukrainie miód od zaprzyjaźnionego pszczelarza. Czy można przewozić z Polski na Ukrainę miód?

Klaudia napisał/ła, 31 grudnia, 2014 , 14:28

Witam Jurij 🙂
Jedziemy jutro z mężem na Ukrainę (mąż jest obywatelem Ukrainy) i chcemy dla jego chrześniaka przewieźć małego Quada (pojemność 50 cm3) kupiliśmy go w Polsce (jest używany), ale nie spisaliśmy umowy… Czy możemy mieć jakieś problemy z tym związane? Nadmieniam, iż Quad kosztował nas 450 zł.
Pozdrawiam

Hubert napisał/ła, 15 stycznia, 2015 , 15:55

Witam

Potrzebuje wwiesć próbki towarów (obuwie) o łącznej wartości poniżej 1000 euro. Czy mogę to zrobić opierając się o specyfikację i nie płacić cła?

Pozdrawiam

Dawid napisał/ła, 13 lutego, 2015 , 12:30

Ze znajomą z Ukrainy chcemy zorganizować zbiórkę dla dzieci ze Słowiańska (ubranka, również używane, jedzenie i deserki dla niemowląt, mleko dla dzieci, itp.). Co powinienem wiedzieć i z jakimi problemami mogę się zetknąć na granicy PL-UA?

Michał napisał/ła, 16 lutego, 2015 , 12:51

Witam,

Chciałbym pojechać na Ukrainę z żoną (ukrainką) i kupić tam sprzęt AGD, lodówka, pralka, płyta indukcyjna, piekarnik, mikrofala. Czy będe miał problem z powortem do polski przez granice? będe musiał zapłacić Vat od tych przedmiotów i cło?

Waldek napisał/ła, 12 marca, 2015 , 16:13

Witam,
Chciałabym sie dowiedzieć, gdzie moge znależć wykaz z aktualnymi wysokościami ceł płanonych na granicy podczas w wozu towarów na Ukraine.
Zgóry serdecznie dziękuje i pozdrawiam wszystkim forumowiczów.

kalbar napisał/ła, 22 marca, 2015 , 21:12

A ja cztery godziny temu zostałem potraktowany jak przestępca w hrebennem. Zostałem zawrócony, bo miałem worek śmieci w bagażniku. Butelek po napojach i opakowan po jedzeniu, które spożywam w aucie. W dodatku zostałem wzięty na kanal z rewizja auta i sprawdzaniem auta psem w poszukiwaniu narkotyków. Jakas stara kur.a w mundurze miala zly dzien, bo ja byłem mily. Sami celnicy kiedy nie byli na jej widoku, dziwili sie z tej sytuacji.

Abruzzo napisał/ła, 26 marca, 2015 , 16:19

Witam, chcę kupić prywatnie schody na zamówienie we Lwowie. Cena około 20000zł.Czy muszę płacić cło? Jeśli tak to w jakiej cenie? Czy przy zakupie schodów przez polską firmę również obowiązuje cło? Jakie są koszty?
Pozdrawiam
Marek Arendt

antoś napisał/ła, 5 maja, 2015 , 21:01

Witam.Nie wiem czy dodałem dlatego piszę jeszcze raz.
Jurij chcę sprezentować nową pralkę marki INDESIT zakupioną w Polsce cena 800zł waga ponad 50kg.w czerwcu będę jechał przez granicę słowacko-ukraińską w Ubl’a do miejscowości Pereczyn.robię to pierwszy raz.Proszę o radę bo nie chcę mieć kłopotów na granicy.Pozdrawiam.

Michał napisał/ła, 13 maja, 2015 , 22:48

Witam, jadę wraz z żoną – obywatelką ukrainy Ja-pl do jej rodziny, moje pytanie jest troszke nietpowe – musze wwiesc uzywany młot udarowy – wartosc w 2008 roku okolo 2500zł – do celow wlasnych – pomoc przy budowie domu – na tydzien 🙂 tzreba zrobuic dziury na bateryje 😛
mam tez w prezencie dla brta zony wiertarkę wartości 300 zł.
czy 500 euro liczy sie na osobę czy na pojazd.
mam fakture ze w 2008 roku kupilem młot udarowy, mam tez paragon na wiertarkę kupioną w prezencie.
czy ten młot udarowy moze stanowic problem ?

ola napisał/ła, 17 maja, 2015 , 14:04

witam mam pytanie jestem obywatelkom Ukrainy mieszkam i pracuje w polsce posiadam karte pobytu ile moge przewiesc pieniendzy z Ukrainy ktore bede chciala wplacic do banku czy musze zaplacic podatek zgory dziekuje i pozdrawiam.

Jurij Czerniec napisał/ła, 17 maja, 2015 , 14:37

Dawid, słyszałem że nie najłatwiej, praktycznie tak samo jak eksportować towary, może już się coś poprawiło.
Kalbar, widocznie były swoje powody, ale niestety nie najmilsi ludzie pracują na granicy. Może worek ze śmiećmi jest podejrzany.
Ambruzzo, nie mam pojęcia, ale raczej tak.
Antoś, jeżeli towar nie przekracza wartości 500 euro i jest jednostkowy to wszystko ma być ok.
Michał, 1) liczy się na osobę. 2) w większości chodzi o nowy sprzęt – jako taki jest uznawany za towar.
3) Rzeczy osobiste – w większości rzeczy używane z których się korzysta.
Ola, aktualnie jest 10 000 euro bez zgłoszenia, powyżej nie wiem co się dzieje, trzeba pytać na granicy.

David napisał/ła, 14 czerwca, 2015 , 09:24

Witam,
ile puszek kawioru czarnego (m=112 gram)można przewieź z Ukrainy do Polski?!?
Pozdrawiam,
David

RAFAŁ napisał/ła, 15 czerwca, 2015 , 14:17

Witam wybieram się na ukrainę w sierpniu chciałem zapytać jak wyglada sprawa wwozu do UA wykrywacza metalu, jestem hobbystą i chciał bym miło wykorzystać czas spędzony w stronach mojej żony. wykrywacz wart powyżej 500 Euro.

Przemek napisał/ła, 26 sierpnia, 2015 , 21:19

Witam,
Chciałabym sie dowiedzieć, gdzie moge znależć wykaz z aktualnymi wysokościami ceł płanonych na granicy podczas w wozu towarów na Ukraine.
Zgóry serdecznie dziękuje i pozdrawiam wszystkim forumowiczów

norb44 napisał/ła, 1 września, 2015 , 16:26

Witam. Planuje otworzyc za granica (na terenie UE) sklep ze slodyczami. Chcialbym sie wstepnie dowiedziec ile moglbym przewiezc z Ukrainy do UE slodyczy. Czy musze miec jakies pozwolenia, nie wiem, na firme, spolke ? Prosze o chociaz najmniejsze naprowadzenie na sytuacje. Dziekuje i pozdrawiam.

krzysiek napisał/ła, 3 września, 2015 , 21:49

Witam chciałem kupić poroże jelenia . Jak wygląda to ze strony prawnej . ile mogę się spodziewać cła , jeżeli takie będzie . Z góry dziękuję za odp

Marek napisał/ła, 6 października, 2015 , 13:04

Witam serdecznie,moje pytanie dotyczy przewozu tzw,dobytku .czyli mojego wyposażenia mieszkania (meble,agd motocykl itp) Jestem już rok po ślubie z obywatelką Ukrainy,mieszkamy pod Lwowem,posiadam już wizę na roczny pobyt.Wiadomo że to wszystko będzie cięższe jak 50kg. Chcę to przewieść swoim busem więc na raz się nie zmieści .Co w takim przypadku? Na jakie przepisy mogę się powołać na granicy? pozdrawiam

Tomasz napisał/ła, 8 października, 2015 , 23:00

Witam. Chcialbym kupic tone orzecha wloskiego na Ukrainie i przewieźć go do Polski. Jak sprawa wyglada z taka sytuacja ?

Krzysztof napisał/ła, 16 października, 2015 , 21:19

Pytanie było podobne,ale nie było konkretnej odpowiedzi.Czy sprzedając auto na terenie Ukrainy,jakie muszę dokumenty posiadać(ewentualnie przedstawić na granicy)aby uniknąć problemów przy powrocie autobusem? Czy warto żądąć tablic rejestracyjnych od obywatela Ukrainy jeżeli on planuje to auto na rozbiórkę?

Michał Lenarciak napisał/ła, 18 października, 2015 , 08:59

Witam,
interesuje mnie,czy ktoś ma doswiadczenie w jaki sposób
przewieżć przez grancę do Polski zakupiony na Ukrainie nowy lub używany sprzęt rolniczy-konkretnie ciągnik jednoosiowy/wartość ok. 1000euro waga ok 220 kg/.Czy są obowiązujące w tym zakresie przepisy prawne po stronie ukraińskiej-by nie być zdany na żenujące łapówkarskie spotkania z celnikami,z góry b.dziękuję i pozdrawiam

Karolina napisał/ła, 29 października, 2015 , 10:03

Dzień dobry,
Mam pytanie. Nasza firma przeprowadza remont silnika na Ukrainie. Potrzebujemy przewieść środki czystości niezbędne do pracy serwisu tj np.:
-MASA KLEJOWA I USZCZELNIAJĄCA SILIKON SUPER RTV
-PASTA MONTAŻOWA DO UKŁADÓW WYDECHOWYCH
-ODRDZEWIACZ BOLTEX
-ŚRODEK DO CZYSZCZENIA SILNIKA
-ZMYWACZ UNIWERSALNY 1A – 500ML
-ŚRODEK CZYSZCZĄCY DO KOTŁÓW GAZOWYCH
-ŚRODEK DO CZYSZCZENIA KOTŁÓW
Czy potrzebujemy do tego jakieś specjalne dokumenty czy możemy to przewieść bez niczego licząc na łut szczęścia bądź czy parę groszy może załatwić tu sprawę:)proszę o pilna odpowiedź jeżeli ktoś coś wie:)

Agnieszka napisał/ła, 29 listopada, 2015 , 19:44

Dzień dobry,
W te święta planuję pojechać autokarem do Lwowa, do przyjaciół. Mam 16 lat i będę jechać bez opiekuna. Czy potrzebuję pisemnej zgody rodziców, czy to jest w ogóle możliwe?

Kinga napisał/ła, 28 grudnia, 2015 , 19:49

Witam, man takie pytanie: chciałabym z narzeczonym przywieźć do Polski nowy sprzęt AGD (piekarnik, płytę indukcyjną, okap) kupiony w sklepie we Lwowie oraz materiały potrzebne nam do remontu i wykończenia mieszkania (płytki, kleje, fugi, lampy, itp.). Czy na granicy będziemy musieli zapłacić od tego cło lub jakiś inny podatek? Wartość całości zakupów będzie wyższa niż 500 euro na osobę. Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam Kinga

Jola napisał/ła, 5 stycznia, 2016 , 11:42

Witam, przegladalam różne strony i nie znalazłam na nich nic mądrego i wartego uwadi dopiero tutaj. Chociaż nie wiem jak to się odnosi do łóżka.
Gdzieś w okolicach kwietnia zamierzam jechać do babci, a jak wiemy na Ukrainie różne są warunki do życia i ceny. Postanowilam, więc zafundowac babci nowe łóżko bo jej swoje już odsłużyło. Wartość takiego łóżka to powiedzmy 500 zł z materacem. Czy wysokie cło będzie naliczone? No i te długie belki też chyba maja jakiś wplyw? Czy jest szansa żeby udało się bez je przewieźć beb żadnych dodatkowych oplat?
Pozdrawiam

Monika napisał/ła, 1 marca, 2016 , 21:11

Witam. Czy te limity (np. alkoholu) odnoszą się zarówno do przewozu z Ukrainy do Polski jak i z Polski na Ukrainę, czy są może jakieś różnice w tej kwestii? Pozdrawiam.

Natalia Konik napisał/ła, 3 marca, 2016 , 12:14

W punkcie 3 mowa jest o przesyłkach do 300euro – jest tu mowa o 1 sztuce? Bo chcialabym przewiezc towar [drewniane skrzynki] o wartosci łącznej ok +/-1000euro, wagowo +/- 150kg towaru i czy jesli zapakowałabym to w kilka mniejszych paczek to przejdzie to czy wtedy tylko kurier jakis musialby sie znaleźc? Pomijajac fakt, ze przeszukalam juz wszystko i nie ma zadnego kuriera kursujacego na terenie Ukraina-Polska [ w 2gą strone są ale z Ukrainy do Pl NIC]. Doradzono mi przewóz pociągiem-ale taka ilość rzeczy i pociąg ? Nie wiem jak rozwiązać to. Jakaś podpowiedź ?

Jurij Czerniec napisał/ła, 3 marca, 2016 , 12:44

Monika, tak działają w dwóch kierunkach
Natalia, aktualnie ta kwota to 150 euro (zmiany!), jeżeli w tym samym dniu do punktu celnego przybędzie kilka paczek to ich łączna wartość nie powinna przekraczać 150euro, na wszystko co powyżej naliczany podatek (łącznie około między 30-40%).Jeżeli paczki przybędą w odstępie czasu i nie będzie żadnej na to samo nazwisko i adres i kwota będzie poniżej 150 to dodatkowych opłat nie będzie. Proszę zauważyć, że do kwoty 150 może być zaliczana wartość usługi przesyłki jeżeli taka jest.

suloco napisał/ła, 10 kwietnia, 2016 , 19:23

Jaka jest kwota podatku od materiałów tekstylnych wwożonych na teren Ukrainy lub ewentualnie gdzie szukać informacji o tych stawkach ? jakie są stawki celne ( gdzie można je znaleźć ) części samochodowych .jakie dokumenty ewentualnie są potrzebne ( gdzie znajdę wzory) ? żródła mogą być w języku Ukraińskim 🙂

Michał napisał/ła, 26 kwietnia, 2016 , 15:29

Witam zostałem skierowany tutaj przez znajomego, w lipcu/sierpniu będę wyjeżdżał do znajomego który buduje dom na Ukrainie czy jest możliwość abym mógł zabrać ze sobą kilka sprzętów nowych rtv i agd dla niego właśnie do domu (u nas o dziwo tansze) transport własnym samochodem z przyczepka towar nie będzie przekraczał 5000 euro, jakie są ewentualne cła i opłaty za taki towar ? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  Jurij Czerniec napisał/ła, 26 kwietnia, 2016 , 15:52

  Witam! Na tak dużą kwotę najprawdopodobniej zostanie naliczone cło i podatek. Około 30-40% wartości jeżeli wszystko będzie przewożone za 1 raz.

Michał napisał/ła, 26 kwietnia, 2016 , 17:12

Czyli ze bez opłat i ceł mogę przewieźć tylko nowy sprzęt do 500 euro np telewizor ?

tuner440 napisał/ła, 5 czerwca, 2016 , 23:46

Pytan i odpowiedzi setka…A moje pytanie z innej beczki: czy sa jakies restrykcje jesli chcialbym kupic powiedzmy 10 akordeonow na ukrainie i przywiezc je do PL?

Piotr napisał/ła, 19 czerwca, 2016 , 01:41

Witam. Jak wyglada sprawa ze sprzedażą samochodu na Ukrainie?
Jakies oplaty lub dodatkowe dokumenty? Co z tablicami?
Dzięki

Piotr napisał/ła, 25 czerwca, 2016 , 00:45

Ile pieniędzy mozna przewozic przez granice?

Asia napisał/ła, 1 lipca, 2016 , 19:19

Witam, planuje wyjazd na Ukraine za 2 tyg, chce zabrac królika baranka miniaturkę, czy jakie dokumenty sa potrzebne lub paszport dla zwierzaka, jade tak w celach rekreacyjnych. Prosze o szybka odpowiedz.

Sylwester napisał/ła, 23 lipca, 2016 , 05:48

Dzien dobry
Chce tranzytem przez Ukraine przewiez 10 letnie grzejniki CO uzywane Jako darowizne od Polskiej organizacji dla Polskiej organizacji polonijnej w Rosji
Mam z soba tylko podpisana przez Prezesa polskiej organizacji DAROWIZNE 3 szt waga laczna 80 kg wartosc 0.00 zl.
Czy na PL-UA granicy a potem UA-RU granicy nie bedzie z TYM towarem problemow?
Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz

Bartek D. napisał/ła, 11 sierpnia, 2016 , 22:34

Dobry wieczór. Sprawa jest dla mnie bardzo ważna. Czy można kupić i legalnie przewieźć przedwojenne polskie płyty gramofonowe z Ukrainy do Polski? Czy są z nimi problemy i wysokie opłaty na granicy? Z góry dziękuję

Mazur Eugen napisał/ła, 7 września, 2016 , 22:09

Dzień dobry. Chciał bym zapytać czy można przewieźć przez granicę kwiaty w doniczce?

Grażyna Regiewicz napisał/ła, 20 września, 2016 , 16:52

Dzień dobry. Czy wie ktoś czy mogę bez problemu przejść granicę z gitarą? Szukam wszędzie odpowiedzi na to pytanie ale jej nie znajduję 🙁

kamil napisał/ła, 9 października, 2016 , 10:20

witam orientuje sie ktos czy bez problemu moge przewiesc rower uzywany na ktory niemam rachunku , prezent dla corki mojej dziewczyny ?

Rafał napisał/ła, 13 października, 2016 , 17:18

Witam. W sobotę wybieram się z żoną do Lwowa, na Ukrainie spędzimy niecałe 24 godziny. Czy będę musiał opłacić cło za przewieziony z Ukrainy alkohol mieszczący się w granicach (kilka piw, wino)? Jeśli tak, to jakie są orientacyjne koszty?

Mefo napisał/ła, 2 listopada, 2016 , 09:46

Witam mam pytanie znajomy z Ukrainy poprosił mnie aby przywieść mu 4 żywe gęsi do jego hodowli z polski . Czy to możliwe ?

andre napisał/ła, 9 grudnia, 2016 , 23:07

Przekraczałem granicę Polsko – Ukraińską w Medyce 27.11.2016 samochodem bez problemów, należy pamiętać jednak że jak posiadamy samochód zarejestrowany jako ciężarowy/z kratką /to pogranicznikowi ukraińskiemu /żołnierzowi wydającemu karteczkę/należy bezwzględnie zgłosić jako ciężarowy/karteczka z pieczątkami, i przy wjezdzie na stronę Ukraińską i odwrotnie ustawić się na czerwonym pasie – jak busy/szczegulnie przy wyjeżdzie z Ukrainy ,pozatym nie ma innych problemów poza czasem oczekiwania przy powrocie do Polski/spowalnia strona Polska/

Patryk napisał/ła, 12 maja, 2017 , 18:12

Witam,czy przez granicę z Ukrainą wolno przewozić wykrywacz metali?

Antoś napisał/ła, 18 lipca, 2017 , 04:35

Witam mam auto ford mondeo kombi osobowy zarejestrowany jako auto ciężarowe. Jeździłem bez problemów do tej pory przez Ubla. Ostatnim razem celnik ukraiński powiedział mi że nie mam opłaty za auto ciężarowe. Proszę Jurij napisz jakiej opłaty mam dokonać i gdzie żebym bez problemów mógł przekroczyć granicę. Pozdrawiam.

Podróżoholik napisał/ła, 20 lipca, 2017 , 11:24

Witam, a jak wygląda sprawa z nożem turystycznym czy saperka (jest to 5w1, w tym mała siekierka)

przem napisał/ła, 23 sierpnia, 2017 , 10:32

Na żadnej stronie nie ma informacji o przewozie ziół leczniczych kupionych na bazarze – oznakowane zamknięte opakowania. Czy jakiś przepis reguluje to ?

kjk napisał/ła, 31 sierpnia, 2017 , 11:31

Jak wyglada przywóz artykółów pszczelarskich z ukrainy do Polski? Planuje jechac na Ukraine i kupic tam węzę pszczelą. Ile kg moge takiej wezy pszczelej przywieść do Polski? Czy kupując miodarkę na Ukrainie wartosci np 800 zł musze płacic cło, etc?

Guteek napisał/ła, 16 września, 2017 , 20:28

Witam, mam pytanie. Czy osoba małoletnia może wyjechać na Ukrainę z osobą z poza rodziny za zgodą rodziców?

Don napisał/ła, 16 listopada, 2017 , 14:32

Czy przez granicę można przewieźć lek DO BA?

Władysław napisał/ła, 25 listopada, 2017 , 20:11

Witam. Czy macie info. Ile można że Saba mieć opon nowych. Chcę dla mamy nowe kupić i zawieść. Czy można komplet 4opony .Nowe. Dziękuję pozdrawiam.

Sandra napisał/ła, 18 lutego, 2018 , 20:53

Z Ukrainy do Polski można przewieźć tylko 40sztuk papierosów? Co mogą zrobić celnicy gdy przy jednej osobie znajdą np całą sztange?

  Jurij Czerniec napisał/ła, 20 lutego, 2018 , 10:30

  Jest to przemyt i konsekwencje moga byc odpowiednie ( konfiskacja i mozliwy mandat)

Vados napisał/ła, 27 lutego, 2018 , 18:30

Dzen dobry jak można sprowadzić silnik na remont do polski?

PaniM napisał/ła, 26 marca, 2018 , 14:47

Witam!
Osoba małoletnia może wyjechać na Ukrainę z osobą z poza rodziny za zgodą rodziców, ale potrzebujesz pozwolenia od obojga rodziców i notarialnego pełnomocnictwa.

Ewelina napisał/ła, 16 kwietnia, 2018 , 11:55

Dzień dobry,

uprzejmie prosze o informacje ile miodu mogłabym przywieźć z Ukrainy do Polski bez cła i formalności. Przeczytałam, że obecnie jest to 500 litrów. Nigdzie nie mogę tego potwierdzić. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Elżbieta napisał/ła, 16 kwietnia, 2018 , 18:42

Witam.Jaką ilość ubrań, obuwia, żywności można przewieźć na Ukrainę. Czy można wysyłać paczki z wymienionymi artykułami i jakie wiążą się z tym koszty.

Artur napisał/ła, 1 maja, 2018 , 14:18

Witam, niedługo wybieram się na Ukrainę. Muszę przyjmować leki przeciwpadaczkowe. Lakozamid oraz benzodiazepiny. Czy nie będzie problemu z wwiezieniem ich na terytorium tego Państwa?

tomek napisał/ła, 23 grudnia, 2018 , 19:59

Witam. Chciałbym zacząć handlować ciuchami z Ukrainy. Mam już dostawcę, pytanie tylko czy jeśli wartość zamówienia będzie mniej niż 500euro to nie trzeba będzie płacić cła? A jak z podatkiem w takim wypadku? Czy trzeba go płacić? Pozdrawiam

Jurij Czerniec napisał/ła, 21 lutego, 2019 , 20:41

Najlepiej się dowiedzieć jak wygląda import do EU z UA ponieważ trzeba śledzić aktualność informacji w tej kwestii

Dorota napisał/ła, 27 lutego, 2019 , 17:53

Witam. Potrzebuję przewieźć z Ukrainy do Polski kilka zestawów do paintballa (karabinki,maski i stroje)jakie są przepisy prawne i opłaty? Dziękuję

Wiber napisał/ła, 19 czerwca, 2019 , 11:42

Witam.
Jadę z żoną do Lwowa swoim samochodem aby zwiedzić to miasto i przywieźć do Polski TANDYR (mini piec szamotowy do grilla i szaszłyków) który kupił dla mnie znajomy z Lwowa. Koszt całkowity tandyra to 240 EURO.
Czy mogę go przewieźć bez dodatkowych opłat itp????

Zbyszek napisał/ła, 16 lipca, 2019 , 20:46

Witam chcę przewieźć z Polski na Ukrainę używany rowerek dziecięcy jako prezent jakie są przepisy i opłaty.

Zbyszek napisał/ła, 22 grudnia, 2019 , 20:54

Jak można przewieźć używaną sadzarkę ciągnikową do kartofli wartość ok. 500zł.Jakie są opłaty i dokumenty.

Piotr napisał/ła, 27 stycznia, 2020 , 21:44

Witam
Mam takie jedno pytanko
Wybieramy się w maju na wyprawę quadami na Ukrainę na kilka dni
Pytanie me brzmi jakie dokumenty będą mi potrzebne by wwieźć quada na przyczepce za samochodem osobowym Dodam że wszystkie pojazy są rejestrowane ubezpieczone i z badaniami technicznymi
Niestety ktoś mi powiedział że jeden kierowca jeden pojazd A od granic y do miejsca naszego pobytu jest jeszcze 120 km więc na kołach quadem trochę daleko
Proszę o porady
Pozdrawiam

Arek napisał/ła, 1 stycznia, 2021 , 12:03

Witam.

Chciałbym zawieźć używane meble moim znajomym, bo podobno u nas można kupić niedrogo i w dobrym stanie. Są jakieś ograniczenia w tym temacie i jakie bym musiał mieć dokumenty na przewóz.

Pozdrawiam

PROSIMY WPISAĆ SWÓJ KOMENTARZ

DZIELĄC SIĘ Z NAMI SWOIMI SPOSTRZEŻENIAMI

Napisz komentarz

Masz już konto? Zaloguj się lub Zarejestruj się
Możesz również zostawić komentarz BEZ REJESTRACJI wpisując swoje dane poniżej:

Treść komentarza

Autor*

Email*

Twój email zostanie ukryty!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Informacja o stronie

O Stronie

NieznanaUkraina.pl

Miłośnicy wyjazdów na Ukrainę życzymy
miłego czytania o Ukrainie, zachęcamy do aktywnego komentowania! O stronie

KomentarzeKomentarze

 • Wojciech Zaleszczak napisał w FREDROWSKIE RUDKI I BEŃKOWA WISZNIA :
  Mój dziadek Adam Zaleszczak ur.1919 pochodził z Rudek Fredrowskich. Może ktoś coś?
 • tacjanna napisał w NIEZNANA WIOSKA MAJDAN :
  Księgi są w Archiwum Archidiecezjalnym w Przemyślu, ale trudno dostępne. Są za to dostępne w internecie skany metryk greckokatolickich z…
 • Ania B napisał w NIEZNANA WIOSKA MAJDAN :
  Witaj Marcinie, moja Babcia Helena z domu Pachla, miała siostre Karolinę i z moim dziadkiem Kazimierzem Koziol mieszkali w miejscowości…
 • Ew napisał w MAJDAN : ZIEMIA PZODKÓW :
  Witam, moja babcia nazywała się Józefa Pasiniewicz (z domu Ważna) w Polsce osiedlili się wraz z dziadkiem Stanisławem Pasiniewicz najpierw…
 • Artur napisał w Gdzie znaleźć znaczki pocztowe Ruski wojenny okręt … ? :
  Po wielu latach nieobecności na stronie, pozdrawiam Pana, Panie Jurku!!! SLAVA UKRAINI! SLAVA HIEROJAM! PRZECZ Z ROSYJSKĄ BARBARIĄ!!!!! Artur Ziaja…
 • Marcin C napisał w NIEZNANA WIOSKA MAJDAN :
  Witam, mój dziadek Wacław Rybotycki mieszkał w Malmanstal. Ożenił się z Karoliną z domu Pachla. Szukam informacji o przodkach. Wie…
 • Bogdan Luklinski / Spine Specialist napisał w BORYSŁAW : MIASTO NAD ZŁOŻAMI ROPY NAFTOWEJ :
  BORYSLAW - MOJA MAMA/ OJCIEC pochodzili z Boryslawia..znam / bylem,b.ladne


WYSZUKAJ

NA STRONIE
INFORMACJE

Żeby zobaczyć zawartość, należy kliknąć na wybrany rozdział poniżej:
Możesz otrzymywać informację o nowych artykułach na mail:

Zapisz się na nasz newsletter poprzez mail w serwisie FeedBurner


POPULARNE

Artykuły, które przeczytano najwięcej razy
CO MOŻNA PRZEWOZIĆ PRZEZ ... : 161 471
SŁONINA UKRAIŃSKA: SAŁO Z... : 80 204
UKRAIŃSKIE PAPIEROSY I TY... : 74 922
POCIĄGIEM PRZEZ UKRAINĘ: ... : 61 830
SYMBOLE NARODOWE UKRAINY : 60 373
JĘZYK UKRAIŃSKI i ALFABET : 57 977
GRANICA POLSKO-UKRAIŃSKA : 44 721
WYMIANA WALUT NA UKRAINIE : 39 338
ZAKUP BILETÓW KOLEJOWYCH ... : 38 181
PRZED PODRÓŻĄ : 32 933
ŚWIĘTA NA UKRAINIE : 32 288
TELEFONIA KOMÓRKOWA NA UK... : 32 045
ZNANI UKRAIŃCY : 30 137
PODRÓŻ PRZEZ MEDYKĘ : SZE... : 27 432
KRYM : AUTONOMICZNA REPUB... : 27 138

Ranking artykułów

Przejdź do paska narzędzi